Venezuela

Batsheva Dance Company

pondělí 25. 5. 2020

19:00

Janáčkovo divadlo

Žánr: Tanec/pohyb, Izrael
Délka představení: 1 h 20 min bez přestávky

Ve Venezuele nacházíme celý choreografický slovník Ohada Naharina interpretovaný jeho brilantními tanečníky, kteří mají obdivuhodnou schopnost uhranout vás stylem svého Mistra. Tancem nejvyšší umělecké kvality plným síly a sršícím energií.

Koupit vstupenky
Festival pas
Koupit vstupenky
Festival pas

Vstupenky od 790 Kč

Možnost získání množstevní festivalové slevy -25 %.

Dvě taneční legendy v Brně! Izraelský soubor číslo jedna Batsheva Dance Company a neméně věhlasný a uznávaný choreograf Ohad Naharin. Tvůrce pohybového jazyka zvaného GaGa, se kterým pracuje ve svých choreografiích, přiváží na svém evropském turné do Brna jednu ze svých posledních kreací s názvem Venezuela. Ve dvou částech večera, identických a přece jiných, zkoumá autor a choreograf spolu s tanečníky dialog a konflikt mezi pohybem a tím, co pohyb vyjadřuje. Kouzlo Venezuely spočívá v opakování poloviny představení za zcela jiných podmínek. Jiná hudba, světla, kostýmy. Rozhodnutí, která choreograf ve struktuře díla udělal, vzbuzují mnoho otázek o možnostech volby tvůrce. Ve Venezuele nacházíme celý jeho choreografický slovník interpretovaný brilantními tanečníky, kteří mají obdivuhodnou schopnost uhranout nás stylem svého Mistra.

Choreografie: Ohad Naharin

Světelný design: Avi Yona Bueono (Bambi)

Hudební doprovod a úprava: Maxim Waratt

Hudební poradce: Nadav Barnea

Kostýmy: Eri Nakamura

Rekvizity: Roni Azgad

Asistent Ohada Naharina a Eri Nakamury: Ariel Cohen

Instruktor tanečníků: Natalia Petrova

Na nákup vstupenek je možné uplatnit slevy platné v NdB. Sleva pro důchodce činí 30%, pro ZTP a studenty 50 %. Slevy se nesčítají.