Dům v jabloních

Pomezí

úterý 26. 5. 2020

18:30

Vila Löw-Beer

Žánr: Imerzivní, ČR

Délka představení: 2 hod 30 min

Repríza.

Píše se rok 1933. Vybraná společnost, elegantní róby a řada vzácných exponátů. Ve Löw-Beerově vile právě začíná slavnostní vernisáž, kde se setkává sedm mladých lidí se svým touhami i sny o budoucnosti. Touží zhlédnout nejvzácnější exponát „Dům v jabloních“.

Koupit vstupenky
Festival pas
Koupit vstupenky
Festival pas

Vstupenky od 488 Kč

Možnost získání množstevní festivalové slevy -25 %.

Inscenace nás přenese do roku 1933, kdy se při slavnostní vernisáži v nově postavené modernistické vile setká sedm mladých lidí. Každý z nich je plný snů o budoucnosti, představ o životě i o sobě samém. Diváci se stanou hosty dobročinné vernisáže pořádané čtveřicí dívek a s pokračujícím večerem se budou postupně víc a víc seznamovat s příběhy jednotlivých postav, aby nakonec odhalili tajemství těch, kteří se minulý večer ocitli na dosah vzácného exponátu „Domu v jabloních“. V rámci festivalu se máme možnost poprvé setkat s formátem tzv. imerzivního divadla, které propojuje interaktivní výtvarnou instalaci s hereckými akcemi. Divákům je tak dána možnost (nikoliv nutnost) stát se součástí představení a vnořit se společně atmosféry třicátých let 20. století. Nejnovější projekt spolku Pomezí, který se na tento typ divadla specializuje, hraje Dům v jabloních ve funkcionalistické Winternitzově vile v Praze. Speciálně pro festival Divadelní svět Brno ji přenese do secesních prostorů Löw-Beerovy vily.

 

„Oproti předcházejícím projektům Pomezí je Dům v jabloních o poznání divadelnější, srozumitelnější (…) a celkově sevřenější. Inscenátoři se viditelně více soustředili na samotný příběh a jeho postavy než na výtvarnou stránku. Je vidět, že parta kolem Pomezí už má s tímto typem produkcí dostatek zkušeností, účinkující se nenechají zaskočit nezbytnými improvizacemi při odpovědích na otázky od diváků-hostů, umí si své hloučky pěkně povodit i napnout, a přitom zcela samozřejmě drží figury.“

Vladimír Mikulka (Nadivadlo)

Námět a scénář: Lukáš Brychta, Kateřina Součková, Štěpán Tretiag, Pavel Gotthard

Režie: Lukáš Brychta, Štěpán Tretiag

Dramaturgie: Kateřina Součková

Dialogy: Pavel Gotthard

Scéna: Eva Justichová, Natálie Rajnišová

Kostýmy: Eva Justichová

Hrají: Sára Arnsteinová, Vojtěch Bartoš, Andrea Berecková, Jiří Böhm, Kateřina Císařová / Jindřiška Dudziaková, Adam Krátký, Nataša Mikulová

Na nákup vstupenek je možné uplatnit slevy platné v NdB. Sleva pro důchodce činí 30%, pro ZTP a studenty 50 %. Slevy se nesčítají.