Lakomec

Klicperovo divadlo

sobota 23. 5. 2020

19:00

Divadlo Reduta

Žánr: Činohra, ČR

Délka představení: 1 h 40 min bez přestávky

Slavná Moliérova komedie o moci peněz v podání jednoho z nejtalentovanějších mladých českých režisérů. Soubor hradeckého Klicperova divadla se představuje ve vrcholné formě v inscenaci, pro kterou je typická stylizovaná groteskní nadsázka. Moderní, svižná a krutě zábavná podívaná.

Koupit vstupenky
Festival pas
Koupit vstupenky
Festival pas

Vstupenky od 304 Kč

Možnost získání množstevní festivalové slevy -25 %.

Slavná Moliérova komedie o moci peněz v podání jednoho z nejtalentovanějších mladých českých režisérů. Soubor hradeckého Klicperova divadla se představuje ve vrcholné formě v inscenaci, pro kterou je typická stylizovaná groteskní nadsázka. Moderní, svižná a krutě zábavná podívaná. Nový výklad starého textu osvědčuje, že principy fungování pokrytecké společnosti ovládané mamonem se od časů proslulého francouzského komediografa příliš nezměnily. Režisér Hába předvádí razantně aktuální pohled na lidskou ubohost a malost a Filip Richtermoc září v hlavní roli slavného sobce a lakomce Harpagona, pro něhož není žádná překážka příliš velká. Protože o co jde v první řadě? Přece o peníze.

Autor: Moliére

Režie: Michal Hába

Překlad: Vladimír Mikeš (s použitím části překladu E. A. Saudka)

Dramaturgie: Martin Satoranský

Výprava: Adriana Černá

Hudba: Jindřich Čížek

Light design: Viktor Tichopád

 

Hrají: Filip Richtermoc, Kryštof Bartoš, Natálie Holíková, Matěj Anděl, Anna Peřinová, Helena Korejtková, Zora Valchařová-Poulová, Miroslav Zavičár, František Staněk

Na nákup vstupenek je možné uplatnit slevy platné v NdB. Sleva pro důchodce činí 30%, pro ZTP a studenty 50 %. Slevy se nesčítají.