Venezuela

Batsheva Dance Company

úterý 26. 5. 2020

19:00

Janáčkovo divadlo

Žánr: Tanec/pohyb, Izrael
Délka představení: 1 h 20 min bez přestávky

Repríza.

Ve Venezuele nacházíme celý choreografický slovník Ohada Naharina interpretovaný jeho brilantními tanečníky, kteří mají obdivuhodnou schopnost uhranout vás stylem svého Mistra. Tancem nejvyšší umělecké kvality plným síly a sršícím energií.

Koupit vstupenky
Festival pas
Koupit vstupenky
Festival pas

Vstupenky od 790 Kč

Možnost získání množstevní festivalové slevy -25 %.

Dvě taneční legendy v Brně! Izraelský soubor číslo jedna Batsheva Dance Company a neméně věhlasný a uznávaný choreograf Ohad Naharin. Tvůrce pohybového jazyka zvaného GaGa, se kterým pracuje ve svých choreografiích, přiváží na svém evropském turné do Brna jednu ze svých posledních kreací s názvem Venezuela. Ve dvou částech večera, identických a přece jiných, zkoumá autor a choreograf spolu s tanečníky dialog a konflikt mezi pohybem a tím, co pohyb vyjadřuje. Kouzlo Venezuely spočívá v opakování poloviny představení za zcela jiných podmínek. Jiná hudba, světla, kostýmy. Rozhodnutí, která choreograf ve struktuře díla udělal, vzbuzují mnoho otázek o možnostech volby tvůrce. Ve Venezuele nacházíme celý jeho choreografický slovník interpretovaný brilantními tanečníky, kteří mají obdivuhodnou schopnost uhranout nás stylem svého Mistra.

Choreografie: Ohad Naharin

Světelný design: Avi Yona Bueono (Bambi)

Hudební doprovod a úprava: Maxim Waratt

Hudební poradce: Nadav Barnea

Kostýmy: Eri Nakamura

Rekvizity: Roni Azgad

Asistent Ohada Naharina a Eri Nakamury: Ariel Cohen

Instruktor tanečníků: Natalia Petrova

Na nákup vstupenek je možné uplatnit slevy platné v NdB. Sleva pro důchodce činí 30%, pro ZTP a studenty 50 %. Slevy se nesčítají.