Oči v sloup

Studio Hrdinů

neděle 24. 5. 2020

19:00

Divadlo Husa na provázku

Žánr: Činohra, ČR
Délka představení: 1 h 10 min bez přestávky

Stovky slov kvůli jediné větě, desítky gest pro jediné ach. Hra o divácích, hra o diváctví, hra s diváky, při níž se herní principy střídají a proměňují tak, aby divák pokud možno nezapomínal sám na sebe a svoje prožívání.

Koupit vstupenky
Festival pas
Koupit vstupenky
Festival pas

Vstupenky od 315 Kč

Možnost získání množstevní festivalové slevy -25 %.

Stovky slov kvůli jediné větě, desítky gest pro jediné ach. Hra o divácích, hra o diváctví, hra s diváky, při níž se herní principy střídají a proměňují tak, aby divák pokud možno nezapomínal sám na sebe a svoje prožívání. Hra o vnímání, zraku, pohledu i pozorování. Co to vlastně znamená dívat se na něco? Dívat se na divadlo? A co znamená být divákem? Je divadlo, když se nikdo nedívá?

„Oči v sloup dokážou překvapovat až do úplného konce. Ústředním principem není opakování, ale neodhadnutelně klikatý pohyb vpřed. A přitom to celé neustále drží skvělý timing (opravdu skvělý) a na scéně jsou herci, kteří zdánlivě nehrají, přitom však dokáží být tak výrazní, že vás po celou dobu neopustí chuť se na ně dívat, i když třeba zrovna nedělají nic světoborného.“ Vladimír Mikulka, Nadivadlo

Autor: Jiří Adámek a kolektiv

Režie: Jiří Adámek

Koncepce: Jiří Adámek, Klára Hutečková a Zuzana Sceranková

Dramaturgie: Klára Hutečková

Scéna a kostýmy: Zuzana Sceranková

Hudba: Ladislav Železný

Pohybová spolupráce: Martina Hajdyla Lacová

Světelný design: Pavel Havrda

Hrají: Vendula Holičková, Kateřina Neznalová, Ondřej Bauer, Fedir Kis, Daniel Šváb

Na nákup vstupenek je možné uplatnit slevy platné v NdB. Sleva pro důchodce činí 30%, pro ZTP a studenty 50 %. Slevy se nesčítají.