Traktát o stepním vlku (Autodráha)

A studio Rubín

pondělí 25. 5. 2020

20:30

Sklepní scéna Divadla Husa na provázku

Žánr: Činohra, ČR
Délka představení: 1 h 25 min bez přestávky

Co když je v člověku vlk? A co když je ve vlku člověk? Silně obrazivá a nesmlouvavě asociativní inscenace svérázného divadelního tvůrce Jana Kačeny. Koláž z vlčích a vlkodlačích výstředností volně inspirovaná Hesseho Stepním vlkem. Netřeba chápat. Třeba zažít.

Koupit vstupenky
Festival pas
Koupit vstupenky
Festival pas

Vstupenky od 188 Kč

Možnost získání množstevní festivalové slevy -25 %.

Co když je v člověku vlk? A co když je ve vlku člověk? Silně obrazivá a nesmlouvavě asociativní inscenace svérázného divadelního tvůrce Jana Kačeny. Koláž z vlčích a vlkodlačích výstředností volně inspirovaná Hesseho Stepním vlkem. Divadlo? Výtvarný koncept? Koncert? Má-li podle Hesseho člověk nespočet tváří, proč by jich přinejmenším stejně tolik nemělo mít i divadlo? Netřeba chápat. Třeba zažít. Proč?

Protože když myslivec usne, do myslivny vstoupí vlk. Co vidí? A co dělá? Jsem právě u vás doma, zavolejte mi! Na každého v téhle myslivně splněných přání čeká břitva. Hovado, Dobytek a Bestie zkoumají výdobytky lidstva. Mimo jiné také sebevraždu ‒ smrtí! A přesto je traktát o stepním vlku životním požadavkem jako dýchání a jídlo. V druhé osobě k tobě mluvím, protože jsem vlk. Rozuměj: chodím po dvou…

 Traktát o stepním vlku je inscenace dle očekávání plná výstředních režijních nápadů, výtvarně bohatá a (nezvykle) dotažená, přitom však na Kačenova měřítka docela dobře stravitelná, vzdor tématu nepříliš temná a místy snad i nezáludně veselá.“

Vladimír Mikulka, www.nadivadlo.blogspot.com, 17. 12. 2017

Autor: Jan Kačena a kol.

Režie: Jan Kačena

Dramaturgie: Dagmar Radová

Výprava: Michal Kubíček, Jan Kačena

Hudba: Igor Korpaczewski

Živá hudba: Luděk Kazda

 

Hrají: Anna Čonková, Jiří Kniha, Saša Rašilov

Na nákup vstupenek je možné uplatnit slevy platné v NdB. Sleva pro důchodce činí 30%, pro ZTP a studenty 50 %. Slevy se nesčítají.