Médea

KV Társulat – Trafó

pondělí 25. 5. 2020

18:30

Divadlo na Orlí

Žánr: Činohra, Maďarsko

Délka představení: 1 h 30 min bez přestávky

Médea se odehrává na skupinové terapii s psycholožkou a třemi klientkami, které prostřednictvím motivů a zápletek z Euripidova dramatu vytvářejí situace, jež se týkají problému rozchodu, zapojování dětí do konfliktu a řešení krize prostřednictvím odborného poradenství.

Koupit vstupenky
Festival pas
Koupit vstupenky
Festival pas

Vstupenky od 165 Kč

Možnost získání množstevní festivalové slevy -25 %.

Maďarská KV Társulat-Trafó je nezávislá divadelní společnost, která byla založena dvěma ženskými performerkami – Krisztinou Urbanovits a Zsuzsou Száger, a vědomě se zabývá ženskými tématy. Médea se odehrává na skupinové terapii s psycholožkou a třemi klientkami, které prostřednictvím motivů a zápletek z Euripidova dramatu vytvářejí modelové situace, jež se týkají problému rozchodu, zapojování dětí do konfliktu a řešení krize prostřednictvím odborného poradenství. Inscenace je velmi sugestivním vhledem do konkrétního problému a zrcadlí antické drama v současném životě. Mimo to se zabývá otázkami kulturních rozdílů, pomstou a vinou. Využívá též improvizace hereček a hru s pomocí loutek. Koncept inscenace, které dominují vynikající herecké výkony interpretek, byl v roce 2019 oceněn na divadelním festivalu v Szegedu zvláštní cenou.

„Dokonce i antičtí bohové by potřebovali psychologa. V této interpretaci Médei není hnací silou vražda sama, ale touha vraždit. Představení není pouze o tom, jak Médeu obléknout do moderního hávu nebo nějak neotřele představit antický text, ale Médea (v podání maďarského souboru) mluví o současné společnosti, postavení ženy, i vztahu k cizincům…“

Hajnal Márton, https://kavetarsulat.blogspot.com, 3. března 2019

Autor: Euripides

Překlad do maďarštiny: Zsuzsa Rakovszky

Režie: Balázs Czukor

Scéna: Luca Szabados

Loutky: Gábor Palya

 

Hrají: Csilla Radnay, Anna Spiegl, Zsuzsanna Száger, Krisztina Urbanovits

Na nákup vstupenek je možné uplatnit slevy platné v NdB. Sleva pro důchodce činí 30%, pro ZTP a studenty 50 %. Slevy se nesčítají.